Voor wie interesse heeft om mij te boeken voor een workshop, training of lezing

Vaakgestelde vragen
Kun je ook voor óns een workshop, training of lezing verzorgen? Heel graag zelfs. Wat had je dan verwacht?
Voor wie? Voor allerlei organisaties, teams en doelgroepen. Trainees, jonge professionals, managers, werkzoekenden, creatief ondernemers, HR professionals, psychologen, scholieren/studenten, zorgmedewerkers, onderzoekers, van alles. Algemeen: nieuwsgierige mensen die willen groeien en open staan voor ideeën die daarbij kunnen helpen.
Waarover? Ik sluit altijd aan bij de vraag of de uitdaging die speelt in jouw organisatie, team of groep. Uniek aan mijn aanpak is het perspectief: ik gebruik het thema 'verwachtingen' als middel voor reflectie, gesprek en ontwikkeling. Met 'verwachtingen' kun je alle kanten op, ik schreef er een boek over: 'Wat had je dan verwacht?'
Wat levert het op? Door stil te staan bij verwachtingen ga je jezelf, anderen en het hele leven beter begrijpen. Inzicht geeft houvast om praktisch aan de slag te gaan.
-
Groei zelfinzicht/zelfkennis, wat zijn je verwachtingen, wat leert je dat, wat is er mogelijk, perspectief voor persoonlijke ontwikkeling
-
Scherpere kijk op je (werk)omgeving en (werk)situatie, wat wordt er van je verwacht, wat verwachten anderen om je heen (op diverse niveaus in je organisatie)
-
Meer veerkracht in denken en doen: omgaan met( werk)druk, wat zijn je mogelijkheden als het anders loopt dan verwacht,
-
Samenwerking/ teamproces, hoe werken wij, bewust stil staan bij wat we blijkbaar (tot nu toe onbewust) van elkaar verwachten, visieontwikkeling
-
Beter communiceren: gespreksvaardigheden ontwikkelen, duidelijkheid vragen en geven, verwachtingen kenbaar maken en vragen naar 'wat verwacht je?'
Wat kun je beter niet verwachten? Een VijfStappen Wonderplan met tips en tricks voor een Perfect Succesvol en Gelukkig Leven, want zo maakbaar is het leven nu eenmaal niet (dáár sta ik overigens wel graag bij stil).
Wat wel? Stil staan. De blik openen. Een onderwerp behapbaar maken en samen bespreken. Luchtige diepgang. Verwachtingen benoemen (bewust worden van wat nu nog onbewust is). Herkenbare situaties bespreken. Denken in mogelijkheden. Praktische ideeën bedenken en waar mogelijk al oefenen. Kortom, reflectie, gesprek en ontwikkeling.
Hoelang duurt een workshop, training of lezing? De lengte varieert en is bespreekbaar Een lezing is meestal rond de 60 minuten. Een interactieve workshop duurt 2 tot 3,5 uur. Ook een programma van een hele dag of meerdere dagdelen is mogelijk. Afhankelijk van je doelgroep, wens, beschikbare tijd en budget.
Wat is er nog meer mogelijk? Het thema 'verwachtingen' is geschikt als prikkelende opening of afsluiter van een event of inspiratiedag in je organisatie.
Wat kost het? Lezing met interactie (60 minuten): EUR 650,-. Training/workshop van een dagdeel: EUR 750 à 1000,- (bedragen excl. reiskosten en 21% btw). Voor bepaalde events en maatschappelijke organisaties heb ik een tarief voor 'culturele instellingen'. En laat gerust je specifieke wensen weten, bijvoorbeeld voor een ultrakorte lezing of een langere training (al dan niet verdeeld over meerdere dagdelen). Ik denk graag met je mee over een passende oplossing.
Kunnen we ook je boek ‘Wat had je dan verwacht?’ bestellen bij de workshop? Bij 10 deelnemers of meer is het mogelijk om tegen een gunstige workshopprijs aan elke deelnemer het boek ‘Wat had je dan verwacht?’ mee te geven.
Kun je iets meer over je achtergrond vertellen? Via deze slingerweg ben ik gekomen waar ik nu sta. Mijn ervaring met schrijven, werken met woorden, creëren en communiceren neem ik mee als lezingen geef of trainingen/workshops verzorg.
Wat zeggen anderen erover?
‘De workshop was leuk en luchtig, terwijl we wel aan het denken werden gezet. Fijn om dit met elkaar te kunnen doen.’
‘De feedback die ik vanuit de groep heb ontvangen, is dat het als een leuke en interessante workshop is ervaren. Met name het stukje bewustzijn en het er gezamenlijk in de groep over hebben.’
‘Je presentatie was boeiend, er zat een goed tempo in en ook de humor ontbrak niet. Naderhand heb ik heel veel positieve reacties ontvangen van collega’s en ook nu refereren mensen er nog aan.’
‘Wakker maker’ op het gebied van verwachtingen: weer even opgefrist en verhelderd hoe dat werkt en wat voor (grote) rol dat speelt. De weken erna werd het er weer vaker bij gehaald in gesprekken, “oja, wat was mijn verwachting?”.
‘De combinatie van jouw humor en uitgebreide kennis over het onderwerp maakt het zowel een plezierige als zinvolle workshop.’
'Humor, praktische voorbeelden, aansprekende en onderbouwde wetenschappelijke/filosofische theorie, leuke gespreksvragen.'
‘Complimenten voor de positieve en interactieve aanpak. Ik waardeer met name jouw enthousiasme, de leuke voorbeelden en jouw vermogen om goed in te spelen op vragen/opmerkingen van de groep.’
‘Ik kan de workshop aanbevelen voor een groep als de onze (jonge professionals) om eens met het onderwerp bezig te zijn, maar ook bij projectteams die bijvoorbeeld met een project starten vanuit verschillende posities en ‘werelden’ (opdrachtnemer en opdrachtgever bijvoorbeeld) of juist al wat langer in de samenwerking zitten die niet lekker loopt.’
‘Deze workshop is geschikt voor groepen die op een laagdrempelige manier aan het denken gezet willen worden over hun individuele beweegredenen om dingen te doen.’
‘Ik kan je lezing eigenlijk aan iedereen van harte aanbevelen. Het is zo’n universeel onderwerp.'
‘Geschikt en relevant voor een doelgroep met hoge verwachtingen, dus de generatie waar wij mee werken! Ook aansprekend voor mensen die aan gaan op rationele/wetenschappelijk onderbouwde/filosofische benadering.




Te weinig gestelde vragen
Wat denk je?
Hoe kom je daarbij?
Weet je dat zeker?
Verwachten anderen dit echt van mij of dénk ik dat ze van mij verwachten?
Is dat echt zo of denk je dat ’t zo is?
Wat had je dan verwacht?
Moet ik succesvol zijn?
En wat is dan succesvol precies?
Moet ik dat doen? (en alle andere vragen die beginnen met Moet ik….?)
Van wie moet dat dan?
Wat wil ik eigenlijk allemaal?
Wil ik dit echt?
En wat nou als je iets wil dat gewoon niet kan?
Is het leven echt zo maakbaar als het soms voorgespiegeld wordt?
Welk verhaal vertellen we onszelf en anderen?
Wat vind ik hier zelf eigenlijk van?
Wat doen we onszelf aan met het idee dat het leven maakbaar is?
Waarom zou je zekerheid willen?
Hoezo zou onzekerheid er niet mogen zijn?
Wat kan er gebeuren?
En als dat wel gebeurt, is dat dan echt zo erg?
Hoe haal je het uit je hoofd?
Als je jezelf voorbijloopt, lach je dan wel even vriendelijk?
Zou het ook anders kunnen? Kan dit eenvoudiger?
Hoeveel tijd geef je weg aan een ander, en hoeveel tijd geef je aan jezelf?
Waar gaat het nou echt om?
Wat doet er voor mij werkelijk toe?
Wat is een goede vraag?
Over vragen nadenken is van levensbelang. We zouden vaker mogen stil staan bij vragen, ook de ongemakkelijke. We zouden zorgvuldiger mogen zijn in: om welke vraag gaat het nu precies? Met aandacht een vraag formuleren, brengt zoveel meer dan het vinden van een antwoord. Het is aandacht geven aan wat er speelt, oog hebben voor jezelf en voor mensen om je heen en beter zicht krijgen op wat er echt toe doet. Houvast voor reflectie, gesprek en ontwikkeling.
Geeft dat een idee van mijn aanpak? Ik hoor graag jouw vraag, idee of verzoek. Leuk als je me een bericht stuurt, dan kan ik met je meedenken.



Interesse in een verhelderende ervaring?
Ook voor jou verzorg ik graag een korte lezing, een workshop of training. Met luchtige diepgang, praktische ideeën en interactie. Stuur me gerust een bericht met je wens of vraag, dan ontvang je snel een reactie van mij.